Kurs fizjoterapii uroginekologicznej - Fizjoterapia dysfunkcji dna miednicy

6 – dniowy kurs Fizjoterapia dna miednicy – inaczej Fizjoterapia uroginekologiczna – prowadzony jest przez autora metod terapii Michała Koszlę.

Autorska koncepcja fizjoterapii dna miednicy oparta na doświadczeniu zdobywanym od 2001 roku w prowadzeniu pacjentów z dysfunkcjami dna miednicy oraz różnego typu zaburzeniami u kobiet w ciąży jak i po porodzie.

Unikalność metody polega na bardzo dokładnej diagnozie, analizie i eliminowaniu przyczyn zaburzeń dna miednicy oraz doborze właściwej techniki terapeutycznej. Należą do nich przede wszystkim: techniki manualne – badanie i terapia, behawioralne, nauka i monitorowanie treningu, techniki interwencji wczesnopołogowych i popołogowych, elementy działań psychologicznych, analiza i korekta odruchów, analiza zasadności użycia dodatkowego sprzętu, a w razie konieczności: dobór, nauka stosowania, monitorowanie skuteczności terapii.

Kurs jest 3-stopniowy. Jednak już pierwszy 6-dniowy stopień daje uczestnikom wiedzę i umiejętności do prowadzenia fizjoterapii dna miednicy

Prowadzący:

Dr n. med. i n. o zdr. Michał Koszla – fizjoterapeuta uroginekologiczny, autor systemu fizjoterapii dna miednicy.

O KURSIE

Szkolenie opiera się na medycynie faktów (Evidence Based Medicine), międzynarodowych standardach leczenia, badaniach oraz doświadczeniach własnych prowadzącego szkolenie. Przekazywana są informacje o samych zaburzeniach jak i formach prowadzenia pacjentów. Główny nacisk szkolenia kładziony jest na terapię kobiet, u których zaburzenia te występują wielokrotnie częściej, pojawiają się też elementy terapii u mężczyzn.

Celem szkolenia jest przygotowanie fizjoterapeutów do prowadzenia terapii uroginekologicznej we wskazaniach takich jak:

  • nietrzymanie moczu, zaburzenia oddawania moczu
  • zaburzenia percepcji układu moczowego, płciowego
  • zaburzenia narządu rodnego związane z cyklem miesięcznym
  • zaburzenia seksualne (między innymi dyspareunia, anorgazmia)
  • zaburzenia motoryki jelit
  • bóle okolic miednicy, trudne do zwalczenia innymi metodami fizjoterapii
  • zaburzenia statyki narządów
  • zaburzenia w obrębie krocza po porodzie – wczesna i późna interwencja
  • fizjoterapia po prostatektomii

Szkolenia obejmuje zajęcia praktyczne – nauka technik na współuczestnikach. Obowiązuje tu ścisła zasada zachowania poufności – tajemnicy lekarskiej.

Szkolenie nie jest powiązane w żaden sposób z producentami sprzętu lub farmaceutyków.

Po ukończeniu tego szkolenia uczestnicy, którzy deklarują chęć pracy według metody mgr Michała Koszli, mogą zostać umieszczeni na stronie terapiadnamiednicy.pl – w zakładce „gabinety”.

DLA KOGO JEST KURS?
Na kurs „Fizjoterapia  dna miednicy” zapraszamy fizjoterapeutów z pełnymi uprawnieniami zawodowymi (w tym z możliwością kwalifikacji do fizjoterapii) lub współpracującego z osobą, która może kwalifikować pacjentów.. Wcześniejsza praca metodami terapii manualnej jest przydatna, ale nie wymagana.

PRAKTYCZNA INFORMACJA Do zabiegów przezpochwowych w czasie kursu oraz potem, w pracy z pacjentkami, konieczne są bardzo krótkie paznokcie  (tak, aby nie były wyczuwalne krawędzie) – aby nie było ryzyka uszkodzenia rękawiczki terapeuty lub śluzówki pochwy.