dr n. med. i n. o zdr.
 Michał Koszla
TWÓRCA METOD TERAPII

Jestem doktorem nauk  medycznych i nauk o zdrowiu. Tytuł otrzymałem w marcu 2022 na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu, broniąc pracę naukową z zakresu fizjoterapii dna miednicy. Tytuł magistra fizjoterapii otrzymałem w 2001 roku na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, gdzie moja praca magisterska dotyczyła przywracania sprawności po porodzie.

Jestem członkiem International Continence Society (Międzynarodowe Stowarzyszenie d/s Trzymania Moczu).

Od 2001 roku prowadzę fizjoterapię dna miednicy w Poznaniu. W tym samym roku opracowałem program usprawniania w połogu – Atrakcyjna Mama TMZajmuję się również terapią bólu – w tym w ciąży oraz po porodzie.

Od 2004 roku współtworzę poznańską szkołę rodzenia „Dobry Początek”.

Od 2010 roku prowadzę kursy dla fizjoterapeutów z zakresu usprawniania i profilaktyki w połogu a od 2013 roku kursy fizjoterapii dna miednicy. Prowadzę również zajęcia na poznańskiej Akademii Medycznej dla studentów fizjoterapii z zakresu fizjoterapii w uroginekologii.

Byłem prelegentem między innymi na: XV ogólnopolska konferencja Fundacji Rodzić po Ludzku, 2 ogólnopolskie konferencje dla położnych „W służbie bociana”, III Konferencja Naukowo – Szkoleniowa „Promocja zdrowia reprodukcyjnego” współorganizowana przez Uniwersytet Medyczny w Poznaniu, IV Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Profilaktyka zdrowia prokreacyjnego”. Przez kilka lat udzielałem się jako konsultant Stowarzyszenia UroConti, gdzie publikowałem w Kwartalniku NTM. Moje artykuły można też odnaleźć w Urologii Polskiej.

Prywatnie jestem mężem i ojcem 4 synów i córki.